Az európai vezetők egyesítik erejüket Trump politikájával szemben, ami komoly feszültségekhez vezethet, és a helyzet könnyen háborús konfliktusokba torkollhat - Mandiner.

"Tehát, ha létezik olyan ország, amely valóban érdeklődik Donald Trump eredményei iránt, és amely figyelemmel kíséri az amerikai kormány működését, valamint ami fontos számára, hogy egy jelentős amerikai-orosz megállapodás létrejöjjön (...), akkor ez az ország nem más, mint mi" - fogalmazott.
"Ugyanakkor nyilvánvaló, hogy Európa nyugati részén komoly mozgalom bontakozik ki Donald Trump ellen. Bár a béke is szerepet játszik ebben a helyzetben, a háború csupán ürügyként szolgál a Trump-ellenes szervezkedéshez" - fogalmazott.
"Ez rendkívül aggasztó, és rendkívül kockázatos, hiszen óriási tévedés lenne, ha a háború továbbra is folytatódna. Ha így történik, még több ember életét veszíthetjük el, a rombolás mértéke még inkább fokozódhat, és az eszkaláció veszélye is tovább növekedhet" - hívta fel a figyelmet.
Jó hírként értékelte, hogy a korábbiakkal ellentétben immár csak Brüsszel szorgalmazza a háborús lépéseket, míg Washington már nem támogatja ezt az irányvonalat. Ennek következtében Magyarország számára jelentősen megkönnyebbülhet a konfliktusból való kimaradás.
"A háború nagyon sok rossz dolgot hozott. Érezzük otthon mindannyian a gazdasági következményeit, az áremelkedéseket, a szankciók hatásait az energiaárakban és így tovább. Szóval a háború nagyon sok rossz dolgot hozott, de ahogy elmegy a háború, úgy el is viszi ezeket" - húzta alá.
Szijjártó Péter hangsúlyozta, hogy a háborúpárti európaiak elkeseredett erőfeszítéseket tesznek annak céljából, hogy megtörjék Donald Trump erőfeszítéseit, ha pedig ez nem sikerül, akkor ők maguk tovább finanszírozzák a harcok folytatását.