A brit kormány újabb szigorításokat vezet be a bevándorlási szabályok terén.


A miniszterelnök véleménye szerint az ipari szektor a megfizethető munkaerő külföldről való behozatalának csapdájába került, ahelyett, hogy a helyben élő emberek képzésébe és fejlesztésébe invesztálna.

Keir Starmer, az Egyesült Királyság miniszterelnöke, bejelentette a brit bevándorlási rendszer reformját, ahogyan azt a BBC is híradásában megemlíti. Az új intézkedések között kiemelt helyet kap, hogy szigorúbb nyelvi követelményeknek kell megfelelniük a kérelmezőknek és felnőtt hozzátartozóiknak. Továbbá, a bevándorlóknak mostantól tíz évet kell eltölteniük az országban, mielőtt letelepedési kérelmet nyújthatnának be, ellentétben a korábbi gyakorlattal, amely lehetővé tette, hogy öt év után automatikusan megkapják ezt a státuszt.

Bejelentése előtt Starmer azzal vádolta a brit ipart, hogy "az olcsó munkaerő importjának rabjává vált" ahelyett, hogy az ott élők képzésébe fektetne be. Kiemelte a gépgyártást, ahol a vízumigénylések számának ugrásszerű növekedésével egy időben lezuhant a gyakorlati képzéseké. Starmer szerint ezzel a jelenlegi rendszer kizárja a jövőjüket tervezgető fiatalokat.

A brit Munkáspárt javaslata szerint a bevándorlók felnőtt hozzátartozóinak kötelezővé tennék az alapszintű nyelvtudás elsajátítását, ezzel elősegítve a beilleszkedést, a munkakeresést és a kizsákmányolás elkerülését. Sir Keir Starmer hangsúlyozta, hogy akik az Egyesült Királyságba érkeznek, azoknak elengedhetetlenül fontos, hogy elkötelezzék magukat a nyelv elsajátítása és az integráció mellett.

A brit kormány ugyanakkor azt is tervezi, hogy gyorsított eljárásban biztosítja az ápolók, mérnökök, mesterségesintelligencia-szakértők és mások letelepedését, akik az ország "növekedéséhez és társadalmához" járulnak hozzá. A miniszterelnök szerint a bejelentett intézkedések szakítást jelentenek a múlttal, és biztosítják, hogy a letelepedés kiváltság legyen, amiért meg kell dolgozni.

Related posts