Tisza Párt: Ruszin-Szendi Romulusz nem volt tisztában azzal, hogy mennyi pénzbe került a szolgálati ingatlanának felújítása.


A Tisza Párt sajtóosztályának tájékoztatása szerint Ruszin-Szendi Romulusz nem volt tisztában azzal, hogy pontosan mennyibe kerültek az általa igényelt fejlesztések és beszerzések, amikor felújították az egykori vezérkari főnök számára biztosított szolgálati lakást.

Az ügy előzménye, hogy a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) jelentése szerint több mint egymilliárd forintba került annak a szolgálati lakásnak a felújítása és berendezése, amelybe a volt vezérkari főnök beköltözhetett. A hivatal vizsgálata az ingatlannal kapcsolatban most összesen "egymilliárdot meghaladó költséget, luxusberuházásokat és kirívóan pazarló beszerzéseket" tárt fel. A vizsgálatban említett tételeket ebben a cikkben tekintettük át részletesen.

A Tisza Párt képviselői lapunknak kifejtették, hogy Ruszin-Szendi nem volt tisztában a jelentés tartalmával, és több állítással kapcsolatban is megjegyezték, hogy azok nem állják meg a helyüket. Kiemelték, hogy nem Ruszin-Szendi döntött arról, hogy Dunakeszin alakuljon meg a vezérkari főnöki rezidencia. A villa megrendelése a Honvédelmi Minisztérium nevéhez fűződik, és a minisztérium alá tartozó HM EI Zrt. volt felelős az ingatlan megszerzéséért is.

Arra, hogy valóban meghaladta-e az egymilliárd forintot a ház körüli munkálatok költsége azt írták, hogy erről a volt vezérkari főnök nem tudott. "Nem látott árakat. Nem közölték vele, hogyan történt az árképzés és a beszerzés" - írták.

A jelentés alapján egyedi tervezésű és prémium kategóriás luxuscikkek beszerzését kérte a ház számára, ám a Tisza Párt erre vonatkozóan határozottan cáfolta ezt az állítást. Azt állítják, hogy Ruszin-Szendi nem kezdeményezett ilyesfajta kéréseket, és az ezekhez kapcsolódó költségeket sem ő hagyta jóvá, mivel egy ilyen esetben a honvédség parancsnoka nem a döntéshozó. Továbbá hangsúlyozták, hogy sem a honvédelmi miniszter, sem a minisztérium beszerzésekkel foglalkozó cége, a HM EI Zrt. részéről nem érkezett hivatalos értesítés Ruszin-Szendinek arról, hogy a kiadások meghaladják a megállapított költségkeretet.

"Ez az ingatlan nem Ruszin-Szendi Romulusz számára készült, hanem a mindenkori vezérkari főnöknek. Érdekes módon a KEHI nem foglalkozott azzal a kérdéssel, hogy a tábornok úr jogellenes lemondatása óta miért maradt kihasználatlan ez az ingatlan, amely évente több tízmillió forintnyi kárt okoz az Orbán-kormánynak, így a magyar adófizetőknek is."

A Tisza sajtóosztálya válaszában hangsúlyozta, hogy a Kehi-jelentés célja a lejáratás volt. Emellett megjegyezték, hogy a Kehi nem foglalkozott azzal az üggyel sem, amikor Áder János egykori köztársasági elnök villájának felújítása szintén jelentős, egymilliárd forintos költséggel járt.

A vezérkari főnök ingatlanával kapcsolatos ügyben korábban már felvettük a kapcsolatot a Honvédelmi Minisztérium sajtóosztályával, ám akkor nem érkezett válasz. A Kehi-jelentés publikálását követően újabb kérdéseket intéztünk a minisztériumhoz, és amint választ kapunk, tájékoztatni fogjuk az olvasókat.

A Kehi legutóbb Ruszin-Szendi zsírleszívási ügyével kapcsolatosan folytatott nyomozást, és a hivatal álláspontja szerint a Tisza Párt tanácsadója jogellenesen, közpénzből végeztette el a zsírleszívást a Honvédkórházban. Ruszin-Szendi ezzel kapcsolatban úgy véli, hogy az ügy csupán egy újabb fejezete a karaktergyilkosságnak.

Related posts