A Superman-filmet "superwoke"-nak csúfolják, miután a rendező bevándorlónak titulálta a főszereplőt.

James Gunn, aki a legújabb Superman-film rendezésére kapott megbízást, a The Times of Londonnak adott interjújában megosztotta gondolatait a film mondanivalójáról. Szerinte Superman története nem csupán egy szuperhős kalandja, hanem Amerika történetének egyfajta mikrokozmosza is, hiszen maga Superman egy távoli bolygóról érkezett bevándorló, aki új életet próbál kezdeni idegen földön. "A számomra legfontosabb üzenet, amit a film közvetít, az emberi kedvesség értékének visszaállítása, amelyet úgy tűnik, az idő múlásával egyre inkább elfelejtettünk" – tette hozzá Gunn, hangsúlyozva a történet mélyebb rétegeit.
Gunn gondolatai azonnali reakciót váltottak ki a konzervatív színtéren, ahol a Fox News egyenesen "Superwoke"-nak bélyegezte az új Supermant, mindez a rendező nyilatkozatai miatt. A csatorna egyik népszerű bemondója, Kellyanne Conway kifejezte nemtetszését, mondván, hogy zavarja, ha a filmek révén próbálnak mások ideológiáját rákényszeríteni a közönségre.
Gunn az ellenséges reakciókra úgy válaszolt, hogy nem kíván foglalkozni azokkal, akik negatív híreket terjesztenek a filmről, hiszen Superman mindenkié, és ezt mindenkinek el kellene ismernie. A film egyik szereplője, a Castle bűnügyi sorozatban is ismert Nathan Fillion pedig még találóbban fogalmazta meg a gondolatait:
Úgy látszik, valakinek szüksége van egy ölelésre. Ez csak egy film, srácok!
Az új Superman-filmet július 10-én mutatják be a magyar mozik.