Rudolf Péter megosztotta velünk az okokat, amelyek miatt elhagyta a Vígszínházat, valamint azt is, miért döntött a visszatérés mellett. Az interjú során betekintést nyújtott a színházi élet kihívásaiba, és elárulta, hogy milyen élmények vezettek a döntése


A színész-rendező véleménye szerint a színház lényege, hogy minden egyes nézőhöz eljusson az üzenete, ám a jelenlegi gazdasági problémák miatt komoly kihívásokkal kell szembenézniük.

Rudolf Péter 2020 óta tölti be a Vígszínház igazgatói posztját, miután Eszenyi Enikő visszalépett a vezetői pályázattól. E döntés hátterében az állt, hogy több munkatársa nyíltan kritikát fogalmazott meg a színházban tapasztalt kedvezőtlen légkörről és verbális bántalmazásokról. A szakmai bizottság végül Rudolf Pétert választotta az intézmény élére, remélve, hogy új irányvonalat hoz a színház működésébe.

A Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész hosszú éveken át a Vígszínház elismert társulatának oszlopos tagja volt. A Színművészeti Főiskola befejezése után közel két évtizeden át varázsolta el a közönséget a színpadon, azonban nemrégiben úgy döntött, hogy új irányt vesz, és elhagyja a színházi világot. Most megosztotta velünk a döntése mögötti gondolatokat és érzéseket.

„Tedd különlegessé a szavaimat!” - hangzott el az utasítás.

Visszatérése óta elsősorban a vezetői szerepkörben tevékenykedik, ami miatt kevesebb időt tud szentelni a színjátszásnak és a rendezésnek.

„Tedd különlegessé a szavaimat!” - hangzott el az utasítás.

A Vígszínház négy különböző játszóhellyel büszkélkedhet, és a társulat összetétele az utolsó öt évben lényegében stabil maradt. Rudolf Péter úgy véli, hogy ez a helyzet speciális készségeket igényel a színészektől, mivel az egyes helyszínek eltérő színészi technikákat és megközelítéseket kívánnak meg.

A színház gazdasági helyzetével kapcsolatban is megszólalt, és elmondta, milyen nehézségekkel kell szembenézniük.

„Tedd különlegessé a szavaimat!” - hangzott el az utasítás.

Kiemelte, hogy noha a színház komoly finanszírozási gondokkal néz szembe, a panaszáradatot nem találja indokoltnak, hiszen más intézmények is hasonló kihívásokkal küzdenek.

- emelte ki.

Szerinte a színház sok lehetőséget rejt magában, és igazgatóként a műsorpolitikát is ennek megfelelően alakítja. "Nem gúzsba kötésnek, sokkal inkább lehetőségnek élem meg. Ahogy az előbb is utaltam rá, színességet jelent. Ennek nevében kell megtervezni az évadot és meghatározni a színház műsorpolitikáját" „Tedd különlegessé a szavaimat!” - hangzott el az utasítás.

Related posts