Hányszor érdemes frissíteni az ágyneműt? Szakértők osztják meg velünk a legjobb tanácsokat!


Ha napközben nem tesszük el az ágyneműt, akkor akár pollenek is kerülhetnek bele, amelyek megkeserítik az éjszakai alvást az arra érzékenyek számára. Szakértők szerint betegség esetén gyakran, a tünetek elmúlásakor pedig mindenképpen ki kell mosni az ágyneműt.

Sokan választják, hogy szőrös barátaikkal osztoznak az ágyuk kényelmén. Még a legnagyobb állatbarát szakemberek is gyakran figyelmeztetik a gazdikat, hogy a kutyával vagy macskával való közös alvás nem mindig a legjobb ötlet. A háziállatok szőre, bőre és nyála tele lehet allergénekkel, baktériumokkal és parazitákkal, mint például bolhák, kullancsok vagy azok petéi, amelyek könnyen az ágyba juthatnak.

Kathleen Razmus, a ZIPS Cleaners vegytisztító franchise üzemeltetési, képzési és fejlesztési igazgatója szerint ha a takaró nem ér közvetlenül a testünkhoz, mert mindig használunk huzatot, akkor elég azt három havonta tisztítani.

Fontos, hogy minden ágynemű esetében alaposan átnézzük az ápolási címkéket. Például a gyapjú takarókat tilos mosógépben mosni; helyette inkább langyos vízben és a megfelelő, gyapjúhoz készült tisztítószerrel érdemes kezelni őket. A gyapjú takarók friss levegőn történő szellőztetése is jótékony hatású, és időnként érdemes alaposan kiporszívózni őket, hogy megőrizzük tisztaságukat és frissességüket.

Related posts