**Jard - A Halálbüntetés Időről Időre Visszatérő Kérdése - Beszélgetés Surdy Miklós Ex-bírósági Taggal és Ügyvéddel + Videó** A halálbüntetés kérdése mindig is megosztotta a társadalmat, és az etikai viták középpontjában áll. Surdy Miklós, aki hosszú éve

Nem kevés ügyet láthattak a Hír TV műsoraiban, ahol Surdy Miklós volt a bíró. Erőszakos bűncselekmények, szexuális abúzus, gyilkosságok. Kisléghi-Nagy Rudolf műsorvezetőnk sok ilyen tárgyalásról tudósított korábban. Surdy Miklós az interjúban azt mondta, mindig az igazság keresése hajtotta, ezért lett büntetőbíró. Nosztalgiázott is egy kicsit, megosztotta, hogy a jogi egyetemen harmadéves volt, amikor akkori tanára elvitte több csoporttársával egy olyan ügy tárgyalására, ami végképp meghatározta karrierjét.
Kérdésre válaszolva a bíró határozottan kifejtette, hogy pályafutása során soha nem érezte, hogy félelem uralkodna rajta. Mindig a hatályos jogszabályok keretein belül járt el, és még a fenyegetések ellenére is biztos volt abban, hogy a magyar állam támogatja őt. Minden ügyhöz alaposan felkészült, még azokhoz is, amelyek igazán megdöbbentőek voltak. Soha nem hátrált meg a kihívások elől. Műsorvezetőnk kérdésére említette, hogy szakdolgozatát a halálbüntetés témájában írta, amely már nem létezik hazánk jogrendjében. Ekkor került szóba a román sajtó által említett másik Bonnie és Clyde ügy, Varga Sándor tárgyalása, aki csapatával együtt négy embert gyilkolt meg Magyarország területén, sorsolásos alapon választva ki áldozatait. Vargát életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte Surdy, aki megjegyezte, hogy ha létezett volna halálbüntetés, azt alkalmazta volna. A Jardban részletesen beszél arról is, hogyan vált bíróból ügyvéddé.