Hullanak a fejek: Gensler után egy újabb kriptoellenes tisztviselő távozik posztjáról.
Michael Barr, az amerikai jegybank felügyeletéért felelős alelnök, bejelentette, hogy a Fehér Házba való visszatérését megelőző időszakban, még Donald Trump megválasztott elnök előtt lemond posztjáról.
Távozása reakciókat váltott ki a törvényhozók és a kriptoipar vezetőinek körében, akik rámutattak ellentmondásos szerepére a digitális eszközökre vonatkozó amerikai bankpolitikák alakításában.
Ne maradj le a legfrissebb hírekről és érdekességekről - kövess minket Facebookon is, és legyél naprakész a kriptovilágban!
Egy január 6-i nyilatkozatában a Fed bejelentette, hogy Barr várhatóan február végén vagy akár még korábban lemond posztjáról, amennyiben az újonnan megválasztott elnök felfedez egy alkalmas utódot.
Megjegyezték azonban, hogy a jogtudós továbbra is tagja marad a Federal Reserve héttagú kormányzótanácsának.
Barr 2022 júliusától tölti be a Szövetségi Tartalék rendszer felügyeleti alelnöki posztját. Ezt a szerepkört a 2008-as globális pénzügyi válság következményeként alakították ki, célja pedig a pénzügyi rendszer átláthatóságának és elszámoltathatóságának növelése, valamint az amerikai központi bank által végzett felügyeleti és szabályozási tevékenységek megerősítése.
Az 58 éves férfi annak idején összeütközésbe került a születőben lévő kriptoiparral. Egyik volt azoknak, akik szorgalmazták, hogy a Federal Reserve kapjon felhatalmazást a digitális eszközök kibocsátóival szembeni szabályozásra és a törvények betartatására az Egyesült Államokban.
Barr egyszer megjegyezte, hogy a monetáris hatóságok valószínűleg "kockázatosnak és nem megbízhatónak" ítélnék a helyzetet, ha a bankok közvetlenül a mérlegükben tárolnának kriptoeszközöket.
Az iparági szakértők között széles körben elterjedt nézet, hogy ez a megközelítés nagyban hozzájárul ahhoz, hogy az amerikai pénzintézetek ne tudjanak aktívan részt venni a kriptovaluta piac dinamikus fejlődésében.
A Coinbase jogi erőfeszítései révén a Szövetségi Betétbiztosítási Társaságtól (FDIC) a közelmúltban megszerzettlevelek megerősíteni látszanak ezeket az állításokat.
A dokumentumok szerint a bankok együttes erőfeszítéseket tesznek a kriptovalutákkal kapcsolatos tevékenységeik mérséklésére. Ez magában foglalja a Bitcoin alapú tranzakciók, a letétkezelési szolgáltatások és a kriptofizetések lassítását is.
A képviselőház pénzügyi szolgáltatásokkal foglalkozó bizottsága előtt 2024 novemberében tartott meghallgatáson Zach Nunn iowai képviselő bírálta Barrt és szabályozótársait, azzal vádolva őket, hogy elfojtják a virtuális valutákat érintő innovációkat.
"Mindannyian kriptoellenes keresztes hadjáratot folytattatok az itt töltött időtök alatt. Önök segítettek abban, hogy az Egyesült Államok a digitális eszközök másodrendű helyévé váljon" - mondta Nunn.
Barr közelgő távozásának bejelentésére reagálva Cynthia Lummis, Wyomingi szenátor és a kriptovaluták elkötelezett támogatója, nyilatkozatot tett közzé. Ebben kifejtette, hogy a Fed kormányzója "jogellenesen terjesztette ki hatalmát, ezzel hátrányosan érintve Wyoming digitáliseszköz-iparát". Rámutatott arra is, hogy a kormányzó nem teljesítette megfelelően a felügyeleti alelnöki feladatait.
A Yale egyetem öregdiákja most a legfrissebb kriptoellenes tisztségviselő, aki a Donald Trump kriptoellenes győzelmét követően lemondott a posztjáról, amelyet a tavalyi amerikai elnökválasztás során töltött be.
Gary Gensler, az Értékpapír- és Tőzsdebizottság (SEC) vezetője 2024. november 21-én jelentette be visszavonulását, elébe menve ezzel Trump azon ígéretének, hogy hivatalba lépésének első napján ki fogja rúgni.
Hasonlóképpen, Barr a távozásának indoklásakor a következő kormányzat által felmerülő "pozícióval összefüggő viták kockázatát" emelte ki.
Figyeld nyomon a Kriptoworld híreit a Google News platformján!
SZERETNÉD MEGKAPNI LEGFRISSEBB HÍREINKET? IRATKOZZ FEL HÍRLEVELÜNKRE!
Fontos tájékoztatás: A kriptoworld.hu weboldalon található információk és elemzések a szerzők személyes véleményét tükrözik. Az itt közzétett írások és cikkek nem minősülnek a 2007. évi CXXXVIII. törvény (Bszt.) 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzésnek vagy a 9. pont szerinti befektetési tanácsadásnak. Bármely befektetési döntés meghozatala előtt az adott befektető egyedi körülményeit figyelembe vevő alapos vizsgálatra van szükség, amelyre ez az oldal nem képes, és nem is alkalmas. Ezért fontos, hogy a befektetési döntések előtt alaposan tájékozódjon, és több forrást is vegyen figyelembe; szükség esetén érdemes szakértői tanácsot kérni!