Eger városában telt ház előtt lépett színpadra egy neves televíziós személyiség, aki sokak szívében különleges helyet foglal el. Az esemény során a közönség lelkesedése és érdeklődése mindvégig érezhető volt, hiszen a híresség izgalmas történetekkel és él


Sokan gyűltek össze a Vosz Páholyban, hogy meghallgassák Gundel Takács Gábor lenyűgöző előadását.

A VOSZ Páholynak különleges vendéget üdvözölhetett: az év utolsó pódiumbeszélgetésén Gundel Takács Gábor fogadta el a megtisztelő meghívást. A Táncsics Mihály-díjas újságíró és sportriporter beszélgetőtársa Vass Judit volt, aki bevezetőjében kiemelte, hogy barátságuk már évtizedes múltra tekint vissza. Bár csupán egyszer találkoztak személyesen, a televízió erejének köszönhetően Gundel rendszeres "vendége" Judit nappalijának, akiről úgy beszél a barátaival, mintha közeli ismerős lenne. Ennek kapcsán Judit arra kérdezett rá, hogyan tudja Gundel megőrizni hitelességét a média világában.

Gundel Takács Gábor kifejtette, hogy a hitelesség fogalmával kapcsolatban egy másik fontos jellemző jut eszébe: az önazonosság. Ezt leginkább akkor tapasztalja, amikor az emberek azt mondják neki, "maga pontosan olyan, mint a tévében". E megállapítást főként a kommunikációjára és a beszélgetési stílusára vonatkoztatják - részletezte. Hiszen, bármennyire is a szakmai elvárások dominálnak egy sportműsorban vagy vetélkedőn, az emberi aspektus mindig felismerhető - tette hozzá. A hitelességét a saját életvezetése, az emberekhez való viszonya és a munkájának végzése határozza meg. - Ez nem csupán egy tudatos döntés kérdése, hanem egy természetes folyamat, ami idővel kialakul és megszületik - hangsúlyozta.

Mint fogalmazott: az önazonosság, hitelesség életünk alapköve, nemcsak számára, hanem egy apának a gyermeke előtt, egy főnöknek a munkavállaló előtt. - Mindenki sokféle közösség, csoport tagja, mert az emberiség 6 millió éve alatt a közösség adta meg a biztonságot - magyarázta. Hozzátette: ha valaki nem hiteles, nem bíznak benne az emberek, és destabilizálja a csoportot. - Az én szakmámban a bizalom kialakítása azért is fontos, mert az emberek világról kialakult tudásának 90 százaléka nem személyes tapasztalatból származik, hanem televízióból, újságból, közösségi médiából. - Ha egy hiteles ember, hiteles helyszínen, hiteles forrásból tájékoztat, elhisszük, hogy igaz, legyen szó egy szörnyű háborúról, vagy a messzi Tasmániáról. Mint fogalmazott: önazonosnak lenni, bizalmat kialakítani az emberekkel nem könnyű, mert mindenkinek csalhatatlan orra van, mi az igazi, és mi a kamu.

Arról is beszélt, felnőtt fejjel vált hívő emberré - szavai szerint - nagy hatással voltak rá a Bibliában leírt mondat: "meztelenül jöttem ki anyám méhéből, és meztelenül is megyek el". - Számomra ez azt jelenti, csak az a fontos, hogy milyen ember voltál, mit hagytál magad mögött, többet tettél-e be, mint amit kivettél - szögezte le, majd hangsúlyozta: szeretünk jól élni, de nem úgy fognak vissza gondolni ránk, hogy milyen autónk volt, hanem, milyen emberek voltunk, milyen emberré váltak a gyerekeink? - Nekem a képernyőn szintén felelősségem van. Konkrét példával alátámasztva: ha egy "butácska" ember bejön egy kvízműsorba nevetség tárgyává is tehetem egy ország előtt, csakhogy belegondolok, hogy az az ember másnap be fog menni a munkahelyére, a gyermeke az iskolába. Munkatársai összesúgnak a háta mögött, gyermekének iskolatársai a szemébe vágják: "Apád nagy hülye, Gundel is megmondta" - fogalmazott, hozzátéve: az egymásért való felelősségvállalás is fontos része az életünknek, mert az emberek sokszor elfelejtik, a jogaik emlegetése mellett, hogy nekik kötelességük van.

Related posts