Galántán három különleges kiállítás nyílt meg a holokauszt emléknapja tiszteletére.

A Galántai Népművelési Központ három különleges kiállítással készült a holokauszt áldozatainak emléknapjára. E rendezvény keretében nemcsak az intézmény falain belül, hanem a Kodály Zoltán Gimnázium és a Mezőgazdasági Szakközépiskola területén is megtekinthetők a kiállítások. Emellett egy figyelemre méltó kordokumentum is bemutatásra került, amely új fényt vet a múlt eseményeire.
Az ENSZ közgyűlése 2005-ben nyilvánította január 27-ét a holokauszt nemzetközi emléknapjává. 1945-ben ezen a napon szabadította fel a Vörös Hadsereg az auschwitzi koncentrációs tábort, a legnagyobb második világháborús megsemmisítő tábort.
Az emléknap közeledtével három kiállítást állított össze a Galántai Népművelési Központ. Az egyik az intézmény épületében látható, a címe A galántai zsidóság múltja. A kiállítás elsődleges célja, hogy bemutassa a helyi zsidó közösség gazdag, egyben tragikus történetét. Történelmi áttekintést nyújt a helyi zsidó közösségről, a volt mezőváros építészeti jellegéről, létesítményeiről (egyebek mellett a lerombolt zsinagóga épületéről), a jelentős rabbikról, de korabeli felvételek alapján betekintést ad a zsidó lakosság mindennapi életébe is. A fotókat gazdag szöveges leírás kíséri.
Bukovszky László, a Galántai Népművelési Központ igazgatója elmondta,
"Örömmel várjuk mindazokat, akik érdeklődnek a témánk iránt, legyenek azok kedves látogatók, vendégek vagy diákok. Különösen fontos számunkra, hogy azok is csatlakozzanak hozzánk, akik érzékenyen viszonyulnak Galánta történetéhez és a helyi zsidóság sorsához."
A tárlat február 21-ig látható. A népművelési központ honlapján és közösségi oldalán az emléknaphoz kapcsolódóan nyilvánosságra hoztak, illetve bemutatják azt a kordokumentumot, pontosabban annak az elektronikus változatát, amelyet a zsidó hitközségek országos tanácsa adott ki 1949-ben. A kötet a holokauszt szörnyűségeit és szlovákiai történéseit dolgozza fel.
A következő két kiállítás a Holokauszt Szeredben című tárlat magyar és szlovák nyelvű változatát mutatja be. Az első a Kodály Zoltán Gimnázium falai között, míg a második a Műszaki Szakközépiskolában található. Mindkét kiállítás február 7-ig látogatható, és elsősorban diákok, valamint pedagógusok számára készült.