Dömötör Csaba felfedte, hol találhatjuk meg a Tisza Párt "programját".


Dömötör Csaba a Tisza Párt "Vissza Európába" címmel megrendezett szombati eseményére utalva megjegyezte: "emberemlékezet óta nem tapasztaltunk annyi Európai Néppárt-logót, mint amit tegnap a Tiszánál láthattunk." Kiemelte, hogy a rendezvény nyilvánvalóan Manfred Weberék politikai támogatása alatt zajlott, és nem is igazán próbálták eltitkolni ezt a tényt, hozzátéve:

"Magyar Péter delegációvezetője elmondta, hogy jelenleg nem érdemes tőlük kormányprogramra számítani, mivel azt mások készítik. Ezt mi is észrevettük már."

- fogalmazta meg.

"Mit is jelent valójában a tegnapi dal árát megfizető Európai Néppárt? Milyen célokat tűztek ki maguk elé Weberék?" - tette fel a kérdést Dömötör Csaba, aki kilenc különböző érvet sorakoztatott fel a témával kapcsolatban.

1. Az alapvető helyzet az, hogy az Európai Néppárt a liberális és baloldali pártokkal alakított koalíciót a tavalyi választásokat követően. Ez nem meglepő, hiszen évek óta ezt a gyakorlatot folytatják. A megállapodást írásban is rögzítették, még akkor is, ha a választási eredmények tükrében az EPP egy jobboldali szövetség élére is állhatott volna. Ennek hatása pedig világosan tükröződik a politikai irányvonalukban.

2. Az Európai Néppárt az utóbbi években a háborús politika egyik legfőbb motorjává vált. Ők viselik a felelősséget azért, hogy Európa az elmúlt három évben összesen 53 ezer milliárd forintnak megfelelő összeget fordított a katonai kiadásokra. Legutóbb elfogadott nyilatkozatuk értelmében minden egyes európai országnak a GDP 0,25%-át kellene a háborús katonai támogatásra költenie, ami a mi esetünkben több száz milliárd forintos terhet jelent.

Dömötör Csaba megjegyezte: "Még az e heti plenáris ülésen is háborús héjaként szónokoltak, most pedig siránkoznak, amiért nem engedik őket a béketárgyalások asztalához." A Tisza teljesen belesimult ebbe a helyzetbe, amit jól tükröz, hogy 1000 kilométerre a saját választóiktól ukrán zászlós pólókban járkálnak, azzal az indoklással, hogy ezt a néppárti kollégák osztották ki nekik - tette hozzá.

3. Manfred Weber és csapata hozta létre a migrációs paktumot, amely egy kötelező elosztási rendszert vezet be. Ez lényegében olyan megoldás, amit a hazai baloldal hosszú ideig tagadott. A tavalyi évben fogadták el, és a programban való részvétel elmaradása esetén jelentős büntetések várnak az érintett országokra. Vészhelyzetekben a betelepítendők számának korlátozása nem érvényesül, így a létszámkorlát felülről nyitott. A paktum teljes körű végrehajtása szerepel az EPP 2025-ös munkatervében is. Ez egyértelműen cáfolja azt az állítást, hogy a Tisza nem támogatja a bevándorlást.

Az EPP jelentős támogatója volt a szankcióknak és a Green Dealnek, amelyek szoros kapcsolatban állnak egymással. Ezek a politikák ugyanis közvetlenül hozzájárultak a rekord magas energiaár-emelkedésekhez, ami végül az elmúlt évtizedek legnagyobb inflációs válságát idézte elő. Ennek következményeként a nagyipari vállalatok szerte Európában nehézségekkel küzdenek. Különösen a német autóipar találja magát válságos helyzetben, ami nemcsak a hazai piacot, hanem más országokat is érint.

5. Az agrártámogatások leépítése is a tervek között szerepel. Ursula von der Leyen egy olyan stratégiai dokumentumot indított el, amely 2027 után a területalapú támogatások csökkentését irányozza elő. A kifizetések szigorúbb feltételekhez kötésével kívánják megvalósítani ezt a folyamatot, ami drámai módon lecsökkentené a támogatott gazdálkodók számát. Az egész kezdeményezés mögötti indoklás az, hogy Ukrajna EU-s tagországként csatlakozik, ami miatt a jelenlegi támogatási rendszert mindenképpen módosítani szükséges. A háttérben azonban az a tény áll, hogy ez a változtatás a gazdák kárára történik. Az érvek, amelyek ezt a lépést alátámasztják, összhangban állnak nemcsak Magyar Péter, hanem Raskó György megközelítésével is.

A néppárti hálózat hosszú idő óta folyamatosan támadja a magyar energiaár-támogatási rendszert, amelyet sokan csak rezsicsökkentés néven ismernek. A legfrissebb "országspecifikus ajánlások" szerint már a 2024-25-ös fűtési szezon előtt sürgősen szükség lenne a "szükséghelyzeti intézkedések" eltörlésére. Érdekes, hogy éppen Gerzsenyi Gabriella, a rezsicsökkentést bíráló képviselő, korábban azon a bizottsági igazgatóságon tevékenykedett, ahol ezeket az ajánlásokat megfogalmazzák.

7. A néppárti-baloldali koalíciós megállapodásban az is szerepel, hogy továbbra is teljes gőzzel kell használni a jogállamisági eszköztárat, azaz, vissza kell tartani az egyet nem értő országok uniós forrásait. Ebben a műveletben Magyar Péterékre pont olyan szerep hárul, mint korábban a Momentumra.

8. Ne feledjük az ideológiai úthengert sem. Manfred Weberék minden olyan LMBTQ-programot megtámogatnak, amelyet a liberális oldal megkövetel. Az őszi költségvetési szavazáson ennek megfelelően megszavazták, hogy ilyen irányú propagandára több pénz jusson, még a mostani körülmények között is. A Tisza természetesen megszavazta.

Jogosan merül fel a gyanú, hogy a fent leírt elitpolitikai törekvések mögött nincs valós társadalmi támogatottság. Ennek következtében a hatalom valószínűleg még szigorúbb online cenzúrára készül. Az egyik fő eszközük ehhez a DSA (digitális szolgáltatásokról szóló) rendelet, amelynek mostani szigorítása a cél. Érdemes emlékezni Dávid Dóra nemrégiben tett megjegyzéseire is, amikor sajnálkozva beszélt az Amerikában elbocsátott cenzorokról.

"Hát így fest a helyzet" - fogalmazott Dömötör Csaba, megjegyezve:

A "jól sikerült az óvodai beszoktatás" kifejezés egyedi megfogalmazása lehetne például: "A gyerkőc simán beilleszkedett az óvodai közegbe, és már az első napokban barátokra lelt." Ezzel a mondattal kifejezzük, hogy a gyermek zökkenőmentesen alkalmazkodott az új környezethez, és élvezte a közösségi élményeket.

Hogy "sikerült beilleszkedni", és hogy "egyfajta kötelesség igazodni a néppárti állásponthoz". Így néz ki a mindennapi cselekedetekben az, hogy mások írják a programot - fogalmazott.

Megjegyezte: Magyar Péter úgy mondja "csak egy kicsi szuverenitásról kellene lemondani". Szerintünk meg nem kell - tette hozzá.

Dömötör Csaba hangsúlyozta, hogy "semmilyen hajzselé, sehol nem található annyi monitorról felolvasott szöveg, és nem létezik annyi önmagukról készült, ügyesen megkomponált fénykép, valamint annyiféle EPP-logó a tiszai falakon, ami képes lenne eltüntetni egy hosszú évszázados tapasztalati háttér súlyát." Rámutatott arra is, hogy ebben az országban soha nem alakult ki olyan többség, amely a mások programjaiból és elvárásaiból merítette volna politikai irányvonalát.

Related posts