A Trump-faktor kudarcot vallott: az amerikai fogyasztói bizalom drámaian csökkent.


A Michigan-i Egyetem fogyasztói bizalmi indexe 71,1 pontról 68,8 pontra esett. Ezen belül a jövőbeli helyzet megítélése 69,3 pontról 67,3 pontra esett vissza, a jelenlegi helyzet megítélése pedig 74-ről 68,7 pontra emelkedett.

A romló kilátások mellett talán a legszembetűnőbb fejlemény az, hogy a lakosság inflációval kapcsolatos várakozása a következő évre 3,3%-ról 4,3%-ra ugrott.

A friss inflációs előrejelzések váratlanul emelkedtek, és a bérdinamika is a vártnál kedvezőbb alakulást mutat. Ez arra utal, hogy a Fed-nek még bőven van tennivalója, és valószínű, hogy az idei év során a kamatcsökkentés nem lesz zökkenőmentes feladat.

Az utóbbi időszakban fokozatosan, egymás után felhalmozódnak azok az adatok, amelyek az infláció újra gyorsuló tendenciáját jelzik. Az ISM beszerzésimenedzser-indexek árakkal kapcsolatos komponensei növekedésnek indultak, a lakosság inflációs várakozásai pedig szintén emelkednek. Ezen felül a bérek emelkedése túl gyors ütemben zajlik ahhoz képest, hogy a termelékenységnövekedés lassul. Ez a jelenség arra utal, hogy a bérnövekedés már komoly inflációs nyomást gyakorolhat a gazdaságra.

Related posts