Természetesen! Íme egy egyedi megfogalmazás a témáról: **A társasházi naperőművek jövője: Új lehetőségek a fenntarthatóság jegyében - Világgazdaság** A társasházakban elhelyezett naperőművek népszerűsége folyamatosan növekszik, és a legfrissebb fejleszt

Megérkeztek a jogi keretek, amelyek lehetővé teszik a társasházi naperőművek létesítését, mint a közelgő év végi jogszabálycsomag egyik fontos része. A társasházi energiaközösségek üzemeltetése számos előnnyel kecsegtet, habár a legfőbb céljuk nem a profitmaximalizálás. Emellett finomodtak a háztáji napelemes rendszerekre vonatkozó szabályozások is.
Mostantól társasházi energiaközösségek is alakulhatnak az áramtörvény friss módosításának köszönhetően. Bár a jogszabály az összes, az adott kör által megújuló forrásból előállított villamos energia előállítására és felhasználására vonatkozik, a magyarországi sajátosságok alapján döntően kis naperőművekről, napelemek összességéről van szó.
Akár két lakás is összeállhat
Energiaközösség létrehozására legalább két, társasházi vagy lakásszövetkezeti ingatlan tulajdonosa jogosult, ezt írásban tehetik meg. Érdekes módon, a társasházi energiaközösség tagja lehet a bérlő is, amennyiben a lakás tulajdonosa ezt írásban jóváhagyja. A háztartási méretű kiserőművek (HMKE) által előállított villamos energiát a közösség elsődlegesen a társasház közös használatára, valamint a tagok egyéni fogyasztására fordítja.
A társasházi energiaközösség célja, hogy a közös erőforrásokat optimálisan kihasználva fenntarthatóbb és gazdaságosabb megoldásokat kínáljon lakóközösségünk számára. Ezen kezdeményezés révén nemcsak csökkenthetjük energiaszámláinkat, hanem hozzájárulhatunk a környezetünk védelméhez is, miközben erősítjük a lakóink közötti együttműködést és közösségi érzést. Az innovatív technológiák és a tudatos energiafogyasztás segítségével közösen építhetünk egy zöldebb jövőt.
A társasházi energiaközösség tagjai számára lehetőség nyílik visszatérítés igénylésére.
A tagoknak meg kell állapodniuk arról, hogy milyen módon létesítenek HMKE-t, azt hogyan üzemeltetik, továbbá hogyan osztoznak üzemeltetésből származó hasznokon és a terheken. Dönteniük kell arról is, hogy hogyan részesülnek a rendszerhasználatidíj-visszatérítésből. E visszatérítés azért jár nekik, mert amikor a kiserőművük áramát használják, akkor nem veszik igénybe az elosztóhálózatot, hiszen az már a HMKE csatlakozási pontján túl van. Igényelhetnek forgalomarányos, diszkontált díjvisszatérítést, de kérhetik azt is, hogy a visszatértést korrigálják a tagok tényleges felhasználása szerint, idősoros mérési adatok alapján.