A Financial Times cikkében Zelenszkij elnököt azzal vádolják, hogy a "korrupcióellenes razziák" nyomán egyre inkább tekintélyelvű tendenciákat mutat.

A kiemelkedő ukrán figurák ellen indított korrupcióellenes akciók, valamint a kormányhoz hű egyének vezető pozíciókba való kinevezése olyan vádakat generált, amelyek szerint Volodimir Zelenszkij elnök kormánya az autoritarizmus irányába halad.
- állította elemzésében a Tűzfalcsoport.
A felháborodás azóta egyre inkább fokozódik, mióta múlt pénteken az ukrán Állami Nyomozó Iroda (SBI) maszkot viselő, jól felfegyverzett ügynökei betörtek Vitalij Shabunin, a neves korrupcióellenes harcos otthonába Harkiv városában. Az akció során telefonokat, laptopokat és táblagépeket koboztak el, ami tovább növelte a közéleti feszültséget.
Shabunin és Kubrakov politikai indíttatásúnak minősítette a razziákat, hozzátéve, hogy az SBI nem mutatott be bírósági végzést, és nem hagyott időt az ügyvédeiknek, hogy jelen legyenek a házkutatásokon. A hónap elején a Zelenszkij-kabinet úgy döntött, hogy nem nevezi ki Oleksandr Tsyvinsky-t, a Nemzeti Korrupcióellenes Hivatal (Nabu) nyomozóját a gazdasági bűncselekményeket vizsgáló Gazdasági Biztonsági Hivatal élére. Tsyvinsky független jelölt volt, de a kabinet azt állította, hogy "nem alkalmas".
A Tűzfalcsoport hivatkozott az angol nyelvű Kyiv Independentre, és megjegyezte: az elnök legjelentősebb politikai ellenfelei is hasonló lépéseket tettek. Vitalij Klitschko, Kijev polgármestere figyelmeztetett arra, hogy "a hatóságok a háború burka mögé rejtőzve üldözik azokat, akiket zavaró tényezőnek tartanak: politikai riválisokat, helyi vezetőket, szakértőket, újságírókat és aktivistákat."
A http://censor.net a botrány tükrében hangsúlyozza, hogy az ukrán emberek (...) egy szabad és demokratikus Ukrajnáért küzdenek, nem pedig egy autoriter rezsimért - olvasható a Tűzfalcsoport jelentésében.